Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny okres. Tradycyjnie społeczność Szkoły Podstawowej nr 149 wkracza wtedy w zaczarowany Świat Baśni. W tym roku w ramach świątecznego prezentu dla Uczniów i Rodziców pracownicy szkoły przygotowali Bajkę o rybaku i złotej rybce. Spektakl wypełniony humorystycznymi dialogami, różnorodnymi piosenkami oraz dynamicznymi tańcami bawił publiczność do łez, ucząc jednocześnie, że miłość i dobroć to najważniejsze wartości w życiu.

Sztukę przygotowali:

Scenariusz – Krystyna Wróblewska
Muzyka – Madzia Budzia, Asia Pawlak
Reżyseria – Małgorzata Kominkiewicz
Dekoracje – Beata Zarzycka, Marta Zandecka, Mariola Arabas.

Obsada:

narrator – Marzena Kępniak
złota rybka – (królewicz zaklęty w złotą rybkę) – Michał Płóciennik
rybak – Robert Kobus – Puchała
Balbinicha – żona rybaka – Mariola Skorupska
Rekinia – córka – Agata Pajnowska
Mirunka – córka – Iwona Wiernik
kapitan statku – Monika Sobczak-Kaźmierska
Piraci – Łukasz Snopek, Robert Pasiak, Marek Ignatowski, Maciek Balcerski, Maciek Piątkiewicz, Marcin Oleksiewicz.
Piratki – Kasia Jałocha, Kasia Kowalewska – Wojego, Agnieszka Grałek, Majka Milczarek, Karolina Biniaszczyk
czarownice – Iza Dąbek, Grażyna Jarmołowska, Małgośka Kominkiewicz, Gosia Dorenda, Krysia Wróblewska, Anka Parzęcka, Marzanna Gąsieniec, Marta Zandecka., Ania Rubczewska
król – Dariusz Dzieszkowski
królowa – Danusia Wiśniewska.
papuga – Mateusz Kozioł
goście z morskich głębin – Neptun – Krzysztof Brzeski
syreny – Asia Sieradzka, Ania Wójcik, Ania Przybyła, Hanka Chojecka, Iwona Fortuna, Agnieszka Szczesik, Ania Megre, Magda Nawrocka
święty Mikołaj – Grażyna Witkowska