TEREN SZKOŁY

Nowo otwarty kompleks sportowo – edukacyjno – przyrodniczy z nawierzchnią tartanową i boiskami wielofunkcyjnymi (boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki i boisko do piłki siatkowej). Bieżnia tartanowa o długości 80 m przeznaczona do biegów krótkich zakończona skocznią do skoku w dal.

DOLNA KONDYGNACJA

Na dolnej kondygnacji znajdują się szatnie uczniowskie, sale zabaw oraz sklepik i świetlica szkolna.

W celu zwiększenia nadzoru nad opuszczaniem szkoły przez uczniów klas I – IV, boksy szatni zostały przebudowane w jedno większe pomieszczenie, w którym znajdują się ponumerowane wieszaki (podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia), a odzież dzieciom wydaje pani woźna.

Starsi uczniowie klas piątych i szóstych swoją odzież wierzchnią i buty zostawiają w indywidualnych, zamykanych na kluczyki, szafkach.

Sala zabaw niebieska pn. Kapitan Jack przeznaczona jest do przeprowadzania różnego rodzaju zabaw ruchowych – zespołowych i indywidualnych. Powstała w ramach projektu Radosna szkoła.

Sala zabaw różowa pn. Wróżka Rose to sala z różnego rodzaju przyborami i przyrządami gimnastycznymi: huśtawki, piłki, woreczki, sakwy, hula-hop, tory przeszkód itp. W tej sali uczniowie, korzystając między innymi ze sprzętu Xbox doskonalą percepcję wzrokowo-ruchową. Powstała również w ramach projektu Radosna szkoła.

Pomieszczenie główne świetlicy to miejsce, w którym uczniowie odpoczywają po lekcjach. Znajduje się tam mnóstwo gier planszowych, książek i zabawek oraz stoliki, przy których dzieci wykonują różnorodne prace plastyczne.

W sali kominkowej, mieszczącej się w obrębie świetlicy, uczniowie mogą oglądać programy telewizyjne lub słuchać czytanych bajek.

Szkolny sklepik oferuje zdrową i ekologiczną żywność, co wyrabia w uczniach właściwe nawyki żywieniowe.

OBIEKTY SPORTOWE

Na szkolnej pływalni wszyscy uczniowie rozpoczynają naukę pływania już w klasie I. Uczniowie sprawni fizycznie mogą dodatkowo doskonalić swoje umiejętności w Uczniowskim Klubie Sportowym. Uczestniczą w Mistrzostwach Polski oraz Województwa Łódzkiego, osiągając liczne sukcesy sportowe.

Sala gimnastyczna po generalnym remoncie wyposażona w elektroniczny system otwierania okien, posiada pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej. Dzieci pod okiem trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego rozwijają umiejętności piłkarskie, głównie w zakresie piłki ręcznej.

Mała sala gimnastyczna wyposażona w sprzęt i pomoce do terapii integracji sensorycznej. Na sali odbywają się lekcje wychowania fizycznego oraz zajęcia terapii.

Uczniowie klas I – VI pod okiem trenerów kształcą swoje umiejętności na zajęciach koła tanecznego oraz urządzają imprezy dyskotekowe.

PARTER

W holu głównym, zawsze witamy gości stosowną do pory roku lub okazji dekoracją.

W gabinecie psychologa i pedagoga uczniowie otrzymują pomoc psychologiczo-pedagogiczną. Nad prawidłowym i harmonijnym rozwojem dzieci czuwają nauczyciele, w tym specjaliści: psycholog, logopeda, terapeuta i pedagodzy specjalni.

Uczniowie chętnie korzystają z obiadów w stołówce szkolnej. Nasza szkoła stawia na estetykę spożywania posiłków, w związku z tym praktykuje się podawanie zup w wazach i korzystanie z serwetek.

To szkoła, nie teatr, ale scena prawdziwa. Od maja 2008 roku możemy pochwalić się prawdziwą, profesjonalną salą teatralną na 120 miejsc. Tutaj odbywają się szkolne przedstawienia.

Lekcje mijają bardzo przyjemnie dzięki pięknym pejzażom na ścianach, wygodnym ławkom, a także kącikom tematycznym, w których można odpocząć, lub pobawić się pomiędzy nauką czytania, a rozwiązywaniem zadań. Każda z sal lekcyjnych ma swój własny, niepowtarzalny charakter i klimat, podkreślany przez kolorowe,ciekawe malowidła na ścianach, wykonane przez nauczycielkę plastyki.

Najmłodsi w czasie przerw mogą choć przez chwilę przenieść się do świata baśni, odwiedzając Chatkę Puchatka, a tam pobawić się lub zjeść małe co nieco.

I PIĘTRO

Na korytarzach pojawiły się altanki, kąciki gier i estetyczne, przepiękne pejzaże, które często służą młodym aktorom jako scenografia do przedstawień i inscenizacji teatralnych.

W sali gastronomicznej pod opieką nauczycieli uczniowie przygotowują smaczne posiłki.

Tu młodsi uczniowie mają swoją czytelnię, ze specjalnie przygotowaną dla nich lekturą. Wśród nich książki interaktywne zakupione w ramach programu Radosna Szkoła.

Starsi zaś, prócz wypożyczenia książek, mogą popracować przy komputerach, na przygotowanych dla nich stanowiskach.

Zdajemy sobie sprawę, jak poza nauką ważny jest odpoczynek uczniów w czasie przerw. Dlatego na korytarzach pojawiły się kąciki gier.

II PIĘTRO

Na korytarzach każdy może odpocząć w swoim ulubionym miejscu – na ławce, w altance, przy okazji oglądając przepiękne pejzaże na ścianach.

W izbie pamięci odbywają się lekcje historii. Wystrój sali nawiązuje do czasów II wojny światowej.

Wszystkie klasy mają piękne, wyremontowane sale lekcyjne, wyposażone w nowe, funkcjonalne meble oraz różnorodne pomoce dydaktyczne.

Dzieci z klas I – VI mają do dyspozycji nowoczesną pracownię komputerową.

W sali polisensorycznej uczniowie mogą wielozmysłowo odkrywać świat.