W kalendarz tradycji szkolnych już od wielu lat wspiuje się grudniowe przedstawienie w wykonaniu nauczycieli, pracowników szkoły i pływalni. Aktorzy przedstawiają inscenizację znanej bajki. W tym roku  była to “Basń o dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej.  14 grudnia sala gimnastyczna zamienieła się w przepiękną salę teatralną a fantastyczna scenografia, której autorką  – jak co roku – była pani Beata Zarzycka, oczarowała zgromadzoną publiczność bogactwem barw i baśniową iluminacją. Na scenie pojawiła się szalona rodzinka – w tych rolach odnaleźli się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz religii /brawurowa rola Pana Michała jako matki,  Pań Grażynki, Izy, Małgosi – to niesforne córki oraz Pani Marioli w roli głowy rodziny/. Rolę dwunastu miesięcy – braci i sióstr –  oraz  pór roku odgrywali nauczyciele zarówno klas młodszych jak i starszych, liczne grono wuefistów i pływaków oraz  oraz Pani dyrektor Małgorzata Staciwa, jako najsędziwszy miesiąc, Grudzień. Na scenie pojawiły się również zwierzątka i oczywiście główna bohaterka bajki – Dorotka, w rolę której wcieliła sie Pani Paulina Płatek – Dubicka. Gwoździem programu był występ przygotowany przez męską część pracowników szkoły – taniec do muzyki “Jezioro łabędzi”, który wzbudził najwięcej emocji i jak co roku zebrał ogromne brawa zgromadzonej publiczności. Każda bajka posiada narratota – w naszym przedstawieniu w jego roli wystąpiła Pani Milena, natomiast o wspaniałą oprawę muzyczną zadbały Panie Magda i Asia. Każda bajka kończy się dobrze więc i nasza nie mogła mieć innego zakończenia. Ostatnia scena należała do Mikołaja i Śnieżynki, którzy przynieśli dla dzieci słodkie upominki.

Tradycyjnie bajka została wystawiona trzykrotnie. Najpierw widowisko obejrzeli uczniowie najmłodszych klas, nieco później klas starszych a o godzinie siedemnastej bajkę mogli obejrzeć rodzice, absolwenci i sympatycy naszej szkoły. Na widowni pojawili sie również zaproszeni goście.

W sobotnim wydaniu Expressu ilustrowanego ukazał się artykuł “Grono pedagogiczne na scenie” /15.12.2018/