W naszej szkole staramy się pielęgnować tradycję i zwyczaje szkolne. Podejmujemy różne działania, które integrują społeczność uczniowską i urozmaicają nasz wspólnie spędzany w szkole czas. Dzięki nim doświadczamy piękna polskiej kultury i włączamy się w jej nurt, a życie szkoły staje się czymś większym i bogatszym niż zdobywanie wiedzy z podręczników w czasie lekcji. Pragniemy, aby nasza szkoła miała swój niepowtarzalny, ciepły klimat.

Rok szkolny przynosi więc wydarzenia, na które już wszyscy czekamy, gdyż dają nam poczucie przynależności do wspólnoty i wiele radości. Przy tych okazjach obie Panie dyrektor przebierają się w odpowiednie postacie, Pani Wiosny, Jesieni czy Mikołaja.

W dniu 6 grudnia, wcielają się w rolę Mikołajek. Uczniowie od rana czekają na mikołajowe życzenia i nasłuchują kiedy na korytarzu rozlegnie się znany już dźwięk dzwonka. Wraz z życzeniami Mikołajki wręczają dzieciom słodkie, świąteczne czekoladki.

Tradycyją stało się również wystawianie bajki przez pracowników szkoły. Grudniowe przedstawienia cieszą się dużą sympatią wśród uczniów, tym bardziej, że w bajkowe postaci wcielają się również Panie dyrektor, a na zakończenie przedstawienia pojawia się wyczekiwany /szczególnie przez najmłodszych/ gość – Mikołaj.

Z okazji Tłustego czwartku, obdarowują uczniów i wszystkich pracowników pączkami. W tym dniu w szkole pojawiają się karnawałowi przebierańcy.

W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną sale klasowe odwiedzają Panie Wiosny z koszykami pełnymi czekoladowych zajączków.

Kultywowanie tych tradycji sprawia, że uczniowie z niecierpliwością czkają na te wyjątkowe dni i związane z nimi niespodzianki.