Nasza szkoła dołączyła do projektu “Wychowanie przez czytanie-z książką w świat wartości” organizowanego w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom prowadzonej przez Fundację ABCXXI. Hasło projektu: “Człowieku, #nieBĄDŹbezWARTOŚCIoWY”.

W ramach programu w klasach piątych przeprowadzono cykl lekcji w oparciu o wartości opisane w książce „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Czytane na lekcjach przez nauczyciela-bibliotekarza opowiadania, zachęcały uczniów do burzliwych dyskusji. Młodzi słuchacze chętnie wypowiadali się nt. omawianych wartości (czym jest m.in. szacunek, życzliwość, uczciwość czy odpowiedzialność). Przytaczali różnorodne sytuacje, najczęściej takie, z którymi sami się zetknęli. Uczniowie kl.5b przygotowywali również konkursowy film, który zamieszczono w serwisie YouTube.