Odzwierciedleniem wspólnej pracy i zaangażowania nauczycieli są uzyskane przez szkołę certyfikaty potwierdzające udział w różnorodnych akcjach i przedsięwzięciach.

• Od 2004 roku nasza szkoła należy do Łódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i uzyskała certyfikat Szkoły promującej zdrowie oraz Certyfikat udzielania pierwszej pomocy.
  • W roku szkolnym 2006/2007 po raz pierwszy otrzymaliśmy certyfikat kampanii społecznej Szkoła bez przemocy i systematycznie już 6 lat uczestniczymy w tej kampanii.
  • W ramach akcji Bezpieczna szkoła uzyskaliśmy Honorowy Certyfikat Bezpieczeństwa nadawany łódzkim szkołom za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz jakość inicjatyw profilaktycznych.
  • Uzyskaliśmy również certyfikat uczestnictwa w akcji Bezpieczny Kubuś Puchatek.
  • Ukoronowaniem kilkuetapowej akcji przeprowadzanej pod patronatem Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji było uzyskanie w roku szkolnym 2008/2009 Certyfikatu Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją.
  • Szczególnie ważnym certyfikatem  jest otrzymany w czerwcu bieżącego roku Certyfikat Organizacji Innowacyjnej przyznawany najbardziej przedsiębiorczym i kreatywnym szkołom i placówkom oświatowym, które poprzez wdrażanie nowych technologii kształcenia udoskonalają proces edukacyjny w  naszym województwie.

Od 18 grudnia 2015r. nasza szkoła należy do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie.

Od 11 lat realizujemy standardy szkoły promującej zdrowie oraz podejmujemy systemowe działania na rzecz zdrowia całej społeczności szkolnej. Swoją pracę poddajemy rzetelnej autoewaluacji. Dzielimy się swoimi doświadczeniami z innymi.

Już kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym Sesje z Plusem prowadzonym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Udział w tym przedsięwzięciu pomaga zweryfikować wiedzę uczniów i efektywność nauczania matematyki za pomocą testów. Mamy również możliwość porównania naszych wyników z wynikami klas z całej Polski. Cieszy nas wysoki poziom z matematyki naszych uczniów.

Przedstawiciele Studium Prawa Europejskiego w Warszawie przyznali naszej szkole Certyfikat “Zaczytana Szkoła”. Od 1 marca do 30 listopada 2017 roku nauczyciele naszej placówki realizowali zadania konkursowe, które miały na celu rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wszystkie wykonane zadania otrzymały najwyższą punktację i spotkały się z uznaniem organizatora konkursu.

W 2008 r. Dyplom Animatora Rozwoju Zawodowego Nauczycieli dla szkoły

biorącej udział w projekcie RZEPA nadany pzez Łódzkiego Kuratora Oświaty

• W 2009 r. i ponownie w 2017 r. certyfikat Akademia Bezpiecznego Puchatka
  • W 2009 r. certyfikat Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji –
  • Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją przyznana przez Prezydent Miasta ŁodziOd 2010 r. cyklicznie, przez kolejne lata otrzymujemy certyfikat Europa w naszej szkole przyznany przez Centrum Rozwoju Edukacji
  • W 2010 r. Akt Przyjęcia do Klubu Przodujących Szkół nadany przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole
  • W 2010 r. i w 2017 r. certyfikat Organizacjia Innowacyjna przyznany przez ŁCDNiKP
  • W 2011 r. certyfikat Bezpieczne wakacje
  • W 2011 r. certyfikat Szkoły Bez Przemocy
  • W 2011 r. certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji – Program Edukacyjno-Terapeutyczny ORTOGRAFFITI
  • W 2011 r. certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego przyznany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty
  • W 2012 certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA organizowany przez UNICEF
  • W 2012 r. certyfikat Bezpiecznej Szkoły
  • W 2013 r. certyfikat Organizacja Wspierająca Wielostronny Rozwój Uczniów przyznany przez ŁCDNiKP
  • W 2014 r. certyfikat Junior Media
  • W 2014 r. certyfikat Szkoły Przyjaznej Łodzi
  • W 2014 r. certyfikat Szkoła w ruchu przyznany przez MEN
  • W 2015 r. certyfikat Lepsza Szkoła
  • W 2015 r. certyfikat WF z Klasą przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej
  • W 2015 r. certyfikat krajowy Szkoły Promującej Zdrowie
  • W 2015 r. certyfikat Lepsza Szkoła przyznany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
  • W 2015 r. certyfikat Fitszkoły przyznany przez Fundację Edukacyjną SIŁACZKA
  • W 2016 r. certyfikat Szkoły Łówców Talentów pod patronatem Politechniki Wrocławskiej
  • W 2016 certyfikat Bezpieczna droga do szkoły zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego
  • W 2017 r. certyfikat Zaczytana szkoła zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego
  • W 2018 r. certyfikat Europa w naszej szkole przyznany przez Centrum Rozwoju Edukacji

Od kilku lat średnia szkoły przekracza 4,2 w zestawieniach klasyfikacyjnych klasy na drugim etapie nauczania osiągają średnie powyżej 4,00 co jest wynikiem indywidualizacji pracy z uczniem i dostosowywaniem wymagań do jego potrzeb i możliwości.

Wyniki sprawdzianów końcowych są wyższe od średnich łódzkich i wojewódzkich.

Nasi absolwenci nie mają większych problemów z uzyskaniem miejsca w wymarzonym gimnazjum, a potem kontynuują naukę w liczących się szkołach ponadgimnazjalnych.