1 września rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny 2021/2022. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie była to tradycyjna uroczystość inaugurująca naukę w szkole, natomiast miały miejsce wyłącznie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Spotkaliśmy się wypoczęci, odprężeni, by z nowym zapasem sił rozpocząć naukę w nowym, mamy nadzieję spokojniejszym roku szkolnym. Początek września to szczególny czas przede wszystkim dla uczniów rozpoczynających edukację w pierwszej klasie. W tym roku  budynku Bajkowej Szkoły uczyć i bawić się będą trzy klasy pierwsze oraz jedna z klas drugich. Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów a wszystkim naszym Uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce. Rozłóżcie tak swoje siły, by nie zabrakło ich na finiszu.

Dla szkolnej społeczności 1 września to  również dzień pamięci poświęcony rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej a także święto patrona szkoły – Obrońców Westerplatte.

W miesiącu wrześniu samorząd szkolny planuje przygotowanie prezentacji poświęconej bohaterskiej obronie Westerplatte oraz przeprowadzenie cyklu pogadanek z wychowawcami klas na temat szacunku do obrońców ojczyzny.