Nasza szkoła przystąpiła do projektu ECO-AEROZOL, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o segregacji i recyklingu odpadów, rozwijanie wrażliwości proekologicznej młodzieży szkolnej w zakresie promocji segregacji odpadów- w tym aerozolowych -oraz rozwijanie wyobraźni ekologicznej dzieci.

W czasie projektu uczniowie zostaną zapoznani na godzinach wychowawczych z prelekcją dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów ciśnieniowych oraz problemu recyklingu.

Chętni uczniowie z klas 4-8 mogą także wziąć udział w konkursie polegającym na wykonaniu plakatu lub komiksu w dowolnej technice i formacie na temat segregacji lub/i odzysku pojemników aerozolowych czyli zagrożeń dla środowiska, jakie powodują niesegregowane odpady pojemników ciśnieniowych, lub projektu multimedialnego, spotu promującego segregację lub odzysk pojemników aerozolowych w trosce o środowisko. W przypadku projektu multimedialnego – maksymalny czas projekcji 5 minut. (do 5 slajdów prezentacji lub maksymalnie 5 minut projekcji filmu).Ze względów technicznych, z konkursu wyłączone są formy przestrzenne prac plastycznych.
Zgłoszeniem i warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2021r. zdjęcia lub skanu własnej pracy plastycznej, zapisanego w formacie PDF, lub JPG, lub DOC, bądź przesłanie projektu multimedialnego opatrzonego tytułem , imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz nazwą szkoły wraz ze zgodą rodzica na udział ucznia w konkursie (wysłaną poprzez dziennik elektroniczny Librus).

Komisja konkursowa – w skład Komisji oceniającej powołanej przez Organizatora wchodzą specjaliści CSD-ECO sp. z o. o. , przedstawiciele Politechniki Łódzkiej. Komisja konkursowa dokonuje oceny prac w terminie do 20 grudnia 2021 r.
Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 grudnia 2021 r. , a laureaci zostaną poinformowani o przyznanych nagrodach za pomocą e-maila wysłanego na wskazany w zgłoszeniu do konkursu adres.
Organizator przewiduje następujące nagrody rzeczowe w Konkursie:
1 miejsce – laptop o wartości 3 000 zł
2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 1 200 zł
3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 800 zł

Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w konkursie!