W dniu 16 grudnia 2021 r. w klasie II b odbyło się spotkanie autorskie z Panią Grażyną Bąkiewicz – miłośniczką historii, pedagogiem, autorką wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pani Grażyna Bąkiewicz za swoją twórczość uzyskała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej powieść dla młodzieży „O melba!” uznana została Książką Roku 2002, zaś „Korniszonek”, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich.

Pisarka opowiadała uczniom o początkach swojej kariery literackiej. Czytała fragmenty i opowiadała o przygodach głównego bohatera książki „Korniszonek”.

Część spotkania poświęcona była również książkom  historycznym. Autorka zachęciła młodych czytelników do tego rodzaju literatury. Książki Grażyny Bąkiewicz pokazują historię Polski z humorem, autorka w atrakcyjny sposób przybliża dzieciom i młodzieży fakty historyczne i ciekawostki.

Była to też świetna okazja do prezentacji książek o tematyce historycznej znajdujących się na półkach biblioteki szkolnej, które to w tym roku zostały zakupione dzięki wsparciu Rady Rodziców. Czytelnicy znajdą w niej nie tylko serię “A to historia” Wydawnictwa Literatura, ale również bogato ilustrowaną serią “Ale historia…” Wydawnictwa Nasza Księgarnia.