9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.

Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów z klas 3 – 8. Apel uświetniły scenki historyczne, wiersze zaprezentowane przez uczniów – aktorów oraz utwory patriotyczne w wykonaniu zespołu wokalnego.

Uczniów przygotowały nauczycielki: Izabela Juśkiewicz, Marta Szewczyk, Magdalena Budka, Zofia Traczyńska oraz Grażyna Witkowska.

Dziękujemy za udział w tym ważnym wydarzeniu 🙂