Uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w projekcie Chemiczne eksperymenty i zagadki dla uczniowskiej gromadki zorganizowanym w ramach XXIII Festiwalu Nauki przez Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk. Celem warsztatów, w których uczestniczyli, było uświadomienie im występowania różnych zjawisk chemicznych, z którymi mogą się spotykać na co dzień w otaczającym świecie. Dzieci uczyły się przez zabawę i doświadczenie. Zetknęły się z niezwykłymi  substancjami organicznymi oraz przeprowadziły różne ciekawe eksperymenty chemiczne. Wielką atrakcją było zamrażanie żywych kwiatów za pomocą ciekłego azotu, barwienie wywaru z czerwonej kapusty i wykonanie balonów z gumowych rękawiczek napełnionych suchym lodem. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem przemiłych i cierpliwych naukowców – pracowników PAN. To były niezapomniane zajęcia.