Obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem opowiadań z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, która wraz z pozostałymi materiałami została dostarczona do szkoły przez sieć sklepów Biedronka.

W dniu 28.09.2018r. uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy IIIa oraz klasy IIIc. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Zajęcia czytelnicze prowadzone były przez nauczyciela bibliotekarza wraz z zaproszonym gościem – pielęgniarką szkolną. Do głośnego odczytania wybrano opowiadanie pt: „Zajęczyca Zuzia”. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali mini-albumy na naklejki, które inspirują do codziennego głośnego czytania. Ideą albumu jest zebranie przez dziecko 21 naklejek. Nauczyciel bibliotekarz przyznaje naklejkę za, potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie. Wierzymy, że uda nam się zmotywować najmłodszych do rozwijania prawdziwej pasji czytania!!!