W pierwszą niedzielę marca w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 199 w Łodzi odbyły się Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu 2019. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo, gdyż SP nr 199 jest ubiegłorocznym zwycięzcą tego międzynarodowego konkursu.

Z naszej szkoły w konkursie udział wzięły dwie drużyny, które przygotowały przedstawienia w dwóch różnych problemach długoterminowych: Spoty o pozory oraz W pracowni mistrza Leonarda.

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza szkolna drużyna Odysei Umysłu w składzie: Zosia Białek (7b), Paulina Duda (7b), Wiktoria Nagórka (7b), Alicja Rażniewska 7b), Oliwia Strzelecka (7c), Julia Urbaniak (7c) oraz Aleksandra Wachowicz (8a) zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie w Gdyni w dniach 30-31 marca.

Dziewczyny pod czujnym okiem trenerki – pani Mileny Tomasiak – będą rywalizować z najlepszymi z najlepszych, więc trzymajmy kciuki za powodzenie i awans do finału międzynarodowego w USA!

Gratulujemy. ?

Szczegóły o konkursie na https://odyseja.org/o-odysei-umyslu/idea-o-co-nam-chodzi/czym-jest-odyseja-umyslu/