20 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych Do Hymnu, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych – Rota oraz Oda do radości. W II edycji konkursu uczestniczyło 300 szkół z całej Polski. Podczas wykonywania pieśni dwuosobowe jury oceniało: 1) technikę wykonawczą (intonacja, rytm, jednorodność brzmienia, znajomość tekstu przez poszczególnych wykonawców, czytelność tekstu w odbiorze) 1 – 30 punktów, 2) interpretację (właściwe zastosowanie dynamiki, tempa, barwy, realizacja frazy, odwzorowanie charakteru utworu) 1 – 30 punktów, 3) całościowe wrażenie artystyczne (zbudowanie formy każdego prezentowanego utworu, stopień trudności wybranego repertuaru, kontakt dyrygenta z zespołem, oddziaływanie na publiczność, stroje) 1 – 30 punktów, 4) liczbę śpiewających uczniów (powyżej 60%, 70%, 80% wszystkich uczniów Szkoły jury przyznaje dodatkowo odpowiednio 3, 5, 10 punktów). Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na wysokim poziomie i pięknie wyglądali się w strojach galowych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 czerwca 2019 r.