Od dziś wdrażamy pracę online, która będzie wyglądać w następujący sposób:

W klasach IV – VIII został stworzony odrębny plan do zajęć tylko do formy audio lub video rozmów, z wiodących przedmiotów (udostępniony Państwu przez wychowawców), które będą prowadzone przez platformę Microsoft Teams. Dlatego potrzebne były konta na platformie Office 365.

Nauczyciele klas IV – VIII będą spotykać się z uczniami w formie audio lub video rozmów według wyznaczonych godzin i dni. Dotyczy to nauczycieli: j. polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki, historii, biologii, przyrody, geografii, fizyki i chemii.

Pozostałe godziny z w.w. przedmiotów będą realizowane przez e-dziennik w zakładce zadania domowe, według planu dotychczasowego.

Nauczyciele pozostałych przedmiotów pracują przez e-dziennik w zakładce zadania domowe, według aktualnego tygodniowego planu lekcji : np. klasa 5a ma we wtorek wf, czy religię to w tym dniu nauczyciel wysyła zadanie do wykonania przez e-dziennik.

Jeśli uczeń nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach w formie audio lub video rozmów z różnych powodów (słabego internetu, braku łącza czy innych sytuacji), nauczyciel wysyła mu pracę do wykonania przez zakładkę zadania domowe.

W klasach I – III nauczyciele będą dostępni w formie audio lub video rozmów
3 x w tygodniu; poniedziałek, środa piątek w godz.: 10.00 – 14.00. W początkowym okresie przy pomocy rodziców, a po opanowaniu formy łączenia w wyznaczonych godzinach przez nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę, że forma tego nauczania jest trudna, zwłaszcza dla uczniów klas I i II, dlatego pozostawiamy to dyspozycji
i indywidualnych ustaleń z wychowawcami klas.

Ponadto każdy nauczyciel jest dostępny dla Państwa w ramach konsultacji, w każdą środę w godz. 17.00 – 18.00 w razie takiej potrzeby oraz jak dotąd przez e – dziennik i inne komunikatory.

Jednocześnie pragnę Państwa uświadomić, że to na Państwa spada (niestety) obowiązek nadzoru nad dziećmi, które muszą realizować obowiązek szkolny. Dlatego tak ważne jest, abyście Państwo nadzorowali to, czy dziecko pracuje
w domu we właściwy sposób.

Zapewniam, że wszystkie treści, które zostaną przesłane przez uczniów, (zdjęcia, prace, filmy, prezentacje itp.) zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do dokumentacji szkoły.

Jednocześnie informuję, że na stronie internetowej szkoły w zakładce dla rodziców będą umieszczone:

• harmonogramy pracy specjalistów: pedagoga, psychologa i logopedy,
  • formy pracy nauczycieli wspomagających.

W razie kłopotów możecie Państwo kontaktować się bezpośrednio przez
e- dziennik z nauczycielem bądź wicedyrektorami szkoły. Problemy, które mogą się pojawić będziemy starali się w miarę możliwości rozwiązywać na bieżąco.