W maju 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie pt. Prawdziwy bohater nosi maskę. Organizatorem Konkursu był Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, a partnerem honorowym Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnicy.
Celem Konkursu „Prawdziwy bohater nosi maskę” było zwrócenie uwagi dzieci na tematykę bezpieczeństwa w dobie epidemii koronawirusa, rozumianego jako świadome i właściwe korzystanie ze środków ochrony indywidualnej, ograniczanie kontaktów społecznych oraz zachowanie dystansu społecznego, ale również umiejętne radzenie sobie z psychospołecznymi konsekwencjami epidemii, takimi jak skutki odizolowania, czy stygmatyzacja osób chorych.

Alicja i Emil Zatorscy, uczniowie klasy 3b,  zdobyli III miejsce
w konkursie w kategorii klas III – IV.

Gratulujemy zwycięzcom

W konkursie uczestniczyli także:

Aleksander Matuszczyk 1c,

Marcin Pewiński 1c,

Maksymilian Rutkowski 1c,

Julia Stefaniak 2d,

Jagoda Pońska 4b,

Julia Pewińska 4c,

Michał Szumigaj 5c,

Adam Stefaniak 6d,

Oliwia Antczak 6c,

Anna Kurzawa 8a.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie oraz wykonanie pięknych prac plastycznych.

Magdalena Budka