Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

20 października 2021 uczniowie klasy I c, II b, III a uczestniczyli w spotkaniu on-line z Waldemarem Cichoniem, pisarzem dziecięcym, autorem wielu znanych i popularnych książek dla najmłodszych Czytelników, w tym m.in. lektury szkolnej Cukierku Ty łobuzie!.

Podczas spotkania Autor opowiadał najmłodszym o przygodach małego, niesfornego kotka, który trafił do rodziny Marcelka i wywrócił jej życie do góry nogami oraz o swojej pracy i warsztacie pisarza a także o samym procesie powstawania książek. Kilkanaście minut poświęcił na głośne czytanie fragmentów swoich książek, przedstawił prawdziwego kota Cukierka oraz odpowiadał na liczne pytania uczniów.
Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa oraz umożliwienie dzieciom poznania pisarza i jego zawodu.