UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 14 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie, przede wszystkim dla najmłodszych uczniów Bajkowej Szkoły, ale również rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie upominków i poczęstunku dla pierwszaków. W roku szkolnym 2021/2022 edukację w trzech klasach pierwszych rozpoczęło 69 uczniów.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli i zaprezentować swoją wiedzę przed Panią dyrektor. Na piątkę zdali również “egzamin” ze znajomości hymnu, właściwego zachowania podczas uroczystości a także odpowiedniego stroju.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor Małgorzata Staciwa.  Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 149 w Łodzi. Wśród zaproszonych gości były również Panie Danuta Wiśniewska oraz Małgorzata Dorenda, od których uczniowie otrzymali dyplomy upamiętniające to ważne wydarzenie a także upominki od Rady Rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie wraz z dumny i wychowawcami zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.