ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

25 marca uczniowie klas V B, V C i V D brali udział w zajęciach czytelniczych-literackich zorganizowanych wraz z nauczycielem języka polskiego, Julitą Krzyżańską, z okazji  Światowego Dnia Czytania Tolkiena. Święto to ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena poprzez czytanie fragmentów jego dzieł i organizowane jest od 2003 roku  przez brytyjskie Towarzystwo Tolkienowskie (The Tolkien Society).

Data święta nie jest przypadkowa, bowiem w tolkienowskim świecie na dzień 25 marca (rethe) przypada rocznica  upadku Saurona , zakończenia wojny o Pierścień i wyzwolenie Śródziemia od panowania mrocznych mocy.

W tym dniu uczniowie z klasy VIII B – Jaroslava Muliar oraz Wiktor Latuszek – czytali swoje ulubione fragmenty powieści J.R.R. Tolkiena Hobbit młodszym kolegom i koleżankom.  Następnie uczniowie wszystkich klas V musieli się zmierzyć ze znajomością lektury. Na uczestników czekały kody QR odsyłające do interaktywnych zadań i quizów.

Biblioteka szkolna posiada do wypożyczenia dzieła prekursora literatury fantasy. Jeżeli nie znasz świata Śródziemia zapraszam do odwiedzin w bibliotece.