Spotkanie autorskie

W dniu 6 maja 2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Grażynę Bąkiewicz, znaną autorkę powieści dla dzieci i młodzieży. Pisarka przyjęła zaproszenie wychowawcy i uczniów klasy 4b, a w spotkaniu wzięły również udział klasy 5a i 6b.

Od kilku lat wśród uczniów naszej szkoły dużą popularnością cieszy się po-wieść opowiadająca o naszej Małej Ojczyźnie pt. A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta. Okazało się, że uczniowie również chętnie czytają Korni-szonka i doskonale znają Adę strażniczkę skarbu, nie wspominając o niezwy-kle popularnej serii książek Ale historia…

Podczas spotkania pisarka chętnie odpowiadała na pytania uczniów i uchyliła rąbka tajemnicy na temat inspiracji twórczych, procesu tworzenia oraz najbliż-szych planów wydawniczych. Spotkanie było również okazją do zdobycia auto-grafu i zdjęcia z naszym Gościem.