Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

• Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
  • Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki). Na to obuwie potrzebny będzie podpisany worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe). Worki dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.
  • Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe w podpisanym worku: bluzeczka biała, bawełniana z krótkim rękawem, bez nadruku, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe, białe skarpetki
  • Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
  • Strój na pływanie: podpisany czepek, kostium/kąpielówki, klapki, ręcznik, mydło
  • Zeszyty 16 – kartkowe: zeszyty w trzy linie – czerwone i niebieskie i zeszyty w kratkę ( po 5 szt.)
  • Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki miękkie B lub HB, gumka, zamykana temperówka, kredki ołówkowe, linijka 20 cm,  nożyce z zaokrąglonymi końcami, 2 kleje w sztyfcie – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi do szkoły codziennie.
  • Pomoce i przybory :

– blok rysunkowy z białymi kartkami A4 (mały)

– blok techniczny z białymi kartkami A 4 i z kolorowymi kartkami A 4 (mały)

– papier kolorowy wycinankowy A 4

– kredki ołówkowe Bambino (12 kolorów )

– plastelina,

– pastele olejne (kredki), farby plakatowe, farby akwarele, pędzle różnej grubości (2 – 3szt.), pojemnik na wodę, twarda podkładka do prac plastycznych A3

– papierowa teczka A 4

– pięć kopert

– patyczki do liczenia (o długości do 6 cm)

– w jednym pudełeczku pięć kostek do gry, centymetr, karty do gry (bez dam, waletów, króli i dżokerów)

– dwa zdjęcia legitymacyjne (opisane)

• bilans sześciolatka

WSZYSTKIE PRZYBORY, ZESZYTY, PODRĘCZNIKI POWINNY BYĆ PODPISANE!

PODRĘCZNIKI

Uczniowie klasy pierwszej będą korzystać z podręczników „Wielka przygoda” Wydawnictwa Nowa Era. Cały zestaw podręczników i ćwiczeń zamówi szkoła.

Pierwsze części otrzymają dzieci we wrześniu, a później sukcesywnie kolejne wraz z realizacją programu.