W dniu 29.11.2022r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi.

Klasa 4a uczestniczyła w lekcji „Selfie z Marią Konopnicką” – uczczenie Roku Marii Konopnickiej. Uczniowie zasiedli w zabytkowych ławkach i przenieśli się do czasów zaborów, w których żyła autorka “Roty” oraz pierwszej polskiej baśni “O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Poznali wiele twarzy Marii Konopnickiej – patriotki, emancypantki, poliglotki, matki i podróżniczki. Na uczniów czekały zagadki i zadania z wykorzystaniem dawnych przyborów szkolnych tj. kalki czy pióra ze stalówką maczaną w kałamarzu.