TOMASZÓW MAZOWIECKI  KULINARNIE
Dnia 17 maja 2023 roku uczniowie klasy I a i I b udali się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie w muzeum hrabiego Ostrowskiego poznawali kulturę najbliższego regionu. Dzieci wzięły również udział w warsztatach: Podróż Pana Maluśkiewicza, podczas których  przygotowały dla bohatera wiersza J. Tuwima łódeczkę z łupinki orzecha. Następnie pierwszaki uczestniczyły w pizzerii DA GRASSO w  warsztatach kulinarnych. Każde z dzieci własnoręcznie zrobiło pyszną pizzę, a później otrzymało dyplom potwierdzający ukończenie kursu I TY możesz zostać Małym Kucharzem. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer do Rezerwatu Niebieskie Źródła, gdzie podziwiali piękną roślinność oraz krystalicznie czystą wodę wydobywającą się ze spękanych wapieni jurajskich. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd do miejscowości Twarda na warsztaty wypieku słodkich bułeczek oraz ozdabiania ciastek.
Uczniowie wrócili do domu nieco zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.