Obchody Światowego Dnia Turystyki oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

W ramach Światowego Dnia Turystyki oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (27.09 – 29.09) biblioteka szkolna zaprosiła uczniów na wystawę „Wędrówki z książkami”. Oprócz wystawy książek, odbyły się też inne biblioteczne wydarzenia: zajęcia czytelnicze „Podróże z Nelą – małą reporterką”, głośne czytanie fragmentów książek Neli – małej reporterki, turystyczna mega kolorowanka, uczniowie mieli również okazję „zwiedzić” świat  dzięki okularom VR co wzbudzało w uczniach wiele emocji i podziwu.

Na zajęciach czytelniczych uczniowie poznali fragmenty książek Neli – słuchali opowieści o życiu ludzi  z najdalszych zakątków globu oraz ciekawostek o zwyczajach zwierząt. Książki Neli zawierają dużo treści multimedialnych poukrywanych w tajnych kodach QR. Z pomocą tabletów udało się je odkryć i obejrzeć filmy, które jeszcze bardziej pozwoliły poczuć wyjątkowy klimat omawianych miejsc.