Bookflix, to kolejne działanie szkolnej biblioteki w ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

Polega ono na stworzeniu plakatu BOOKFLIX oraz przeprowadzeniu akcji, dzięki której to uczniowie będą rekomendować sobie książki, decydując o tym, co pojawi się na plakacie. Z niecierpliwością czekamy na wszystkie rekomendacje, które za pomocą ankiety dostępnej w szkolnej bibliotece, pozwolą nam stworzyć pierwsze TOP 12 Bookflixowych  propozycji.

A tymczasem na plakacie  „BOOKFLIX – książki na ekranie”. Jest całe mnóstwo książek, na podstawie których powstało wiele hitowych filmów. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej odsłony plakatu. Często książka może zachęcić do obejrzenia serialu lub odwrotnie – obejrzenie serialu może skusić do przeczytania jej literackiego pierwowzoru….