MAJA DYBAŁA ZWYCIĘŻCZYNIĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO

Maja Dybała – uczennica klasy 7a naszej szkoły uzyskała najwyższy wynik w eliminacjach rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. To niezwykłe osiągnięcie jest z pewnością efektem wyjątkowych uzdolnień uczennicy, ale również wytrwałej pracy i dużego zaangażowania w proces własnego uczenia się. W eliminacjach na tym etapie Konkursu wzięło udział 217 uczniów ze szkół podstawowych całego województwa!

GRATULACJE! 🙂

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – DEUTSCH MAUER GRAFFITI

W II półroczu bieżącego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego: Berliner Mauer Graffiti.
Organizatorem konkursu był Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie klas VII mieli za zadanie wykonać dowolną techniką plastyczną projekt fragmentu Muru Berlińskiego, który nawiązywałby do przyjaznych relacji polsko-niemieckich.
W związku z konkursem uczniowie zapoznali się z historycznym podłożem historii powstania i upadku Muru, obejrzeli film tematyczny oraz wysłuchali prelekcji nauczyciela języka niemieckiego p. Agnieszki Grałek na ten temat. Następnie indywidualnie wykonali prace plastyczne, które przedstawiały bardzo różnorodne motywy z zakresu historii, sportu, świata muzyki w korelacji współpracy Polski i Niemiec. Etap szkolny konkursu przeszły 3 prace i to one przesłane zostały do Instytutu filologii Germańskiej. Międzynarodowa komisja, w składzie której pracowali: mgr Heinrich Hofmann, dr Kalina Kupczyńska, dr hab. Małgorzata Kubisiak, BA Maria Migodzińska, BA Olena Szostek, dr Elżbieta Tomasik- Kapral, mgr Birgit Weyhe – autorka komiksów z Hamburga przyznała dwójce naszych uczniów: Jakubowi Bergańskiemu oraz Hubertowi Reszczyńskiemu z klasy VII C wyróżnienie. Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę ilość nadesłanych prac i poziom konkursu.

W dniu 19 czerwca uczniowie ci wraz z nauczycielem języka niemieckiego, koordynującym etap szkolny konkursu, udali się na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Korzystając z okazji chłopcy zwiedzili nowoczesny Instytut Filologii Germańskiej oraz mogli sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego.
W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja konkursu. Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

PATRYCJA LEWANDOWSKA Z KLASY IVc LAUREATKĄ XXXIV MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Serdecznie gratuluję Patrycji Lewandowskiej, uczennicy klasy 4c, zdobycia tytułu laureata w XXXIV Międzynarodowym Konkursie Literackim.

Nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy.

Trzynastoosobowa Komisja jurorów, po trzech miesiącach bliskich kontaktów z uczniowską twórczością, uznając za zasadnicze kryteria: oryginalność tekstu, świadomość języka, literackość pomysłu i ujawniony talent autora, wyłoniła 134 Laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych.

To ogromny sukces naszej uczennicy.

Życzę dalszych sukcesów.

I MIEJSCE w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim WIERSZYKOWE BAJANIE

W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski WIERSZYKOWE BAJANIE w Bałuckim Ośrodku Kultury NA ŻUBARDZKIEJ. Wkonkursie swoje recytatorskie umiejętności zaprezentował Jakub Zbroński z klasy II a, który zajął I miejsce oraz Zuzanna Topolska z kl. I d, która zajęła III miejsce.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Rozstrzygnięcie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018

W dniu 11 kwietnia w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji UŁ w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla finalistów
i laureatów tychże konkursów oraz nauczycieli – opiekunów nagrodzonych uczniów. Organizatorem uroczystości były Kuratorium Oświaty w Łodzi i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Wśród grona zaproszonych i nagrodzonych osób znalazła się uczennica klasy 7a z naszej szkoły – Maja Dybała, która uzyskała podwójny tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym – zarówno z matematyki, jak i języka polskiego. Jest to niepowtarzalne osiągnięcie, które zasługuje na najwyższe uznanie.

Serdecznie gratulujemy.

MIASTO ZDOLNYCH

W dniu 27 listopada 2017 r. w Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym uczniom z naszego miasta. Stypendyści zostali uhonorowani za wybitne osiągnięcia naukowe lub/i sportowe w ubiegłym roku szkolnym, to jest 2016/2017. W gronie czterdziestu wyróżnionych uczniów z całej Łodzi – od uczniów szkół podstawowych po szkoły ponadgimnazjalne – znalazł się Kacper Mochnal. Aktualnie jest on uczniem klasy 6a naszej szkoły. Gratulujemy.

Stypendium dla wybitnie uzdolnionej uczennicy Zarządu Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

14 listopada 2017 roku w Centrum Handlowo – Rozrywkowym Sukcesja odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla wybitnie uzdolnionych uczniów. Stypendium otrzymała MAJA DYBAŁA uczennica klasy VII a.

Mai serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

MAJA DYBAŁA FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO ORAZ MATEMATYKI

Informujemy, że uczennica klasy 6a z naszej szkoły – Maja Dybała -zakwalifikowała się i wzięła udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego oraz Matematyki. Jest to ogromne wyróżnienie dla uczennicy, nauczycielek prowadzących oraz szkoły, kiedy uczeń może reprezentować nas na tak wysokim szczeblu. Maja Dybała osiągnęła ogromny sukces, a sytuacja, by jeden uczeń był FINALISTĄ tak trudnego konkursu z obu przedmiotów należy do rzadkości.

Gratulujemy! 🙂