Wzorem minionych lat, równiez roku szkolnym 2018/2019 uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej biorą udział w comiesięcznych wizytach w Rejonowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży . Spotkania w bibliotece to doskonała okazja do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, zachęcanie do  – najpierw wspólnego z rodzicami, póżniej samodzielnego czytania. Na spotkaniach w bibliotece uczniowie poznali zasoby, którymi placówka dysponuje – od czasopism, komiksów, szerokiej oferty dla uczniów każdego etapu edukacyjnego po gry dydaktyczne i komputerowe. Dzieci miały również okację wysłuchać fragmentów książek Holly Webb, autorki wielu powiastek, których bohaterami są zwierzęta a ich historie podbijają serca czytelników na całym świecie. To przyjazne i wzruszające opowieści o niesieniu przez dzieci pomocy zwierzętom. Zachęcamy do korzystania z zasobów biblioteki również po lekcjach, z pewnością każdy młody czytelnik znajdzie wśród zgromadzonych pozycji coś dla siebie.