W dniu 22 października uczniowie klasy IIc po raz kolejny wybrali się do Ośrodka Działań Ekologicznych ŹRÓDŁA, tym razem na zajęcia warsztatowe “Zwierzyniec”. Warsztat ma na celu poszerzenie wiedzy o sposobie życia rodzimych gatunków zwierząt oraz uwrażliwienie dzieci na los dzikich zwierząt w Polsce. W trakcie zajęć uczniowie wykonali maski zwierząt, by następnie wcielić się w role lisów, saren, zajęcy czy dzików. Przy pomocy ćwiczeń dramowych zastanawiali się wspólnie, co dzieje się ze zwierzętami gdy w terytorium ich bytowania ingeruje człowiek, jakie niebezpieczeństwa czyhają na zwierzęta i gdzie mogą się one czuć naprawdę bezpiecznie. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i z pewnością wkrótce znów odwiedzimy ODE.