12 września wszyscy trzecioklasiści wybrali się na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę autokarową. Jej celem był Toruń – jedno z najpiękniejszych nadwiślańskich miast. Jego historia nierozerwalnie związana jest z postacią Mikołaja Kopernika, urodzonego właśnie w Toruniu. Dlatego też w programie wycieczki nie mogło zabraknąć miejsc związanych z postacią tego słynnego astronoma – uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia pod domem i pomnikiem Kopernika. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii miasta a uczniowie z zainteresowaniem oglądali charakterystyczne dla Torunia miejsca – Krzywą Wieżę, Pomniki Flisaka i Osiołka, średniowieczne Mury Obronne a także Starówkę. Kolejną atrakcją wycieczki był rejs statkiem białej floty po Wiśle wzdłuż Średniowiecznego Zespołu Miejskiego – widok z pokładu stateczku z pewnością dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.
Gwoździem programu była jednak wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie w magiczny sposób można było przenieść się do XVI wiekowej piernikarni. Tam pod okiem Mistrza Piernikarskiego uczniowie własnoręcznie wykonali  i ozdabiali lukrem tradycyjne pierniki. Mieli również możliwość zobaczyć manufakturę z początku XX wieku.