Ogólnopolska akcja bicia rekordu w resuscytacji
krążeniowo – oddechowej

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji jak co roku Szkoła Podstawowa nr 149 dołączyła do organizowanego przez WOŚP bicia rekordu w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.
W 2018 roku w akcji wzięło udział 116 342 uczestników. Jak będzie
w tym roku?

Bicie rekordu w pierwszej pomocy odbyło się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w całej Polsce.

Nasi uczniowie również wykazali się znajomością i umiejętnością wykonywania resuscytacji czyli ratowania życia człowieka, który nie oddycha. Uczniowie uczą się zasad ratowania zdrowia i życia człowieka na lekcjach Edukacja dla bezpieczeństwa od 2018 roku. Znają zasady postępowania w miejscu wypadku, sprawdzają przytomność i oddech u poszkodowanego oraz wykonują 30 uciśnięć klatki piersiowej I 2 wdechy ratownicze. Młodzież z klasy 8 b pomagała w organizacji akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję i gratuluję umiejętności ratowania życia!!!

Magdalena Budka

Grażyna Witkowska