Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się banery o tematyce „Listopadowa Duma”, które miały na celu upowszechnianie wiedzy historycznej i promocję postaw patriotycznych.

Uczniowie zostali zapoznani z sylwetkami osób, o które warto zachować w pamięci ze względu na ich wkład w walkę o polskość

i heroiczna postawę.

Wśród bohaterów pojawiły się takie nazwiska jak: Mieczysław Norwid-Neugebauer, Wacław Lipiński, Ignacy Jan Skorupka, Leopold Skulski, Bolesław Fichna, Aleksander Napiórkowski, Stefan Linke, Ludwik Waszkiewicz, Edward Franciszek Pfeiffer, Robert Geyer, Jerzy Szletyński, Stefan Pogonowski, Alfred Biłyk, Mieczysław Pęczkowski, Antoni Więckowski, bracia Marian i Seweryn Malinowscy.

Uczniowie klas piątych na lekcjach historii przedstawiali sylwetki wybranych osób, posiłkując się wiedzą dostępną w Internecie, a uczennice klasy VId : Natalia Jędrasiak, Olga Kwiatkowska, Natalia Polińska i Michalina Sionek wraz z panią Joanną Tomporek – Przycką przygotowały lekcje historii nt. niepodległości powiązane z krótkim oprowadzaniem po wystawie dla klas: IIc i IIIa.

Ponadto harcerki Natalia i Olga ubrane w mundury opowiedziały dzieciom o idei ZHP.

Uczniowie otrzymali zeszyty nawiązujące do tego wydarzenia. Ich reakcje wskazywały, że zajęcia były dla nich ciekawe.