W dniu 3.12.2019r. uczniowie klasy 3b wzięli udziału w projekcie edukacyjnym „Opowieści o Stanisławie Moniuszce . Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi i Wydawnictwo Literatura postanowiło przybliżyć dzieciom postać Stanisława Moniuszki, który do dziś grany jest w operach świata, a UNESCO ogłosiło rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Wybór tej postaci do realizacji projektu edukacyjnego nie jest przypadkowy. Moniuszko był w końcu człowiekiem wychowanym w duchu patriotycznym a w swojej twórczości poświęcił wiele miejsca ojczyźnie: Halka, Verbum nobile, Straszny dwór – to dzieła przemawiające do serca każdego Polaka. Udział w projekcie przybliżył uczniom drogę prawdziwego patrioty, który zrobił wielką karierę muzyczną.