6 grudnia to kolejne wydarzenie niecierpliwie wyczekiwane i  radośnie świętowane przez uczniów naszej szkoły. Mikołajki,  bo o nich tu mowa, to święto szczególnie lubiane przez najmłodszych uczniów ale i  nieco starszym udziela się wesoły nastrój. Wiele dzieci przyszło dziś  na lekcje z głowami przyozdobionymi mikołajowymi  czapkami lub świątecznymi motywami na swoich ubraniach. Ten dzień to również dokonała chwila, by poczuć klimat zbliżających się świąt. W szkolnych salach lekcyjnych pojawiły się już akcenty zimowe, błyszczały ozdobione kolorowymi lampkami choinki a okna zdobią  piękne prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaja. Tradycją jest również słodki upominek, który otrzymał każdy uczeń szkoły. W wielu klasach odbywały się dzisiaj mikołajkowe zabawy a ich zwieńczeniem były podarunki znalezione pod świątecznymi drzewkami.