Wycieczka uczniów klasy 6a do Warszawy – Centrum Nauki Kopernik i Łazienki Królewskie.

20 maja 2022 uczniowie klasy 6a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Nasi uczniowie mogli oddać się swobodnej eksploracji i odkrywaniu.  Zaobserwowali wiele naturalnych zjawisk, które maja wpływ na  działalność człowieka
i przyrodę. Wiele eksponatów skłaniało do stawiania pytań z matematyki, geometrii, fizyki, chemii. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie uczestniczyli
w warsztatach pt. „Pułapki umysłu” oraz udali się do Planetarium na bardzo ciekawy film o niebie.

Był także spacer wzdłuż Wisły i po parku Łazienki Królewskie. Młodzież dowiedziała się skąd pochodzi nazwa tego miejsca. W Łazienkach Królewskich podziwialiśmy pomnik Fryderyka Chopina, grającą ławeczkę, piękną architekturę i przyrodę. Można było obserwować wiewiórki, łabędzie, pawie oraz kaczki.

Pogoda nam dopisała, a uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i lekko zmęczeni.

Grażyna Witkowska i Magdalena Budka