20 grudnia uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach przyrodniczo –  plastycznych prowadzonych przez warsztatownię Młodnik. Pani Marta z tej  Miejskiej Osady Rozrywki i Edukacji przygotowała dla dzieci zajęcia  rozwijające umiejętność współpracy w zespole klasowym,  ćwiczące kreatywność i rozwijajace wyobraźnię.
Uczniowie zakasali rękawy i z zapałem zabrali się do działań – a tych podczas zajęć nie brakowało! Na początek wypełnialiśmy słoiki warstwami piasku, ziemi, żwirku. Następnie za pomocą specjalnych szczypiec w słoiku umieszczane były kaktusy a na koniec całość ozdabialismy świątecznymi naklejkami, bombkami i wstążeczkami. Dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek nt hodowli kaktusów. Po zakończonej pracy wszyscy zgodnie przystąpili do kolejnych działań, tym razem typowo plastycznych. Ze zwiniętych własnoręcznie bibułkowych kulek wypełnialiśmy sylwetkę aniołka. I już na sam koniec –  odbyła się praca zespołowa polegająca na tworzeniu mapy  skojarzeń do zbliżających się świąt.
Przygotowane przez uczniów słoiki prezentowały się pięknie i z pewnością będą miłym upominkiem dla najbliższych.