23 marca uczniowie naszej szkoły ( kl. IVc) wybrali się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi , by wziąć udział w spotkaniu z Panią Izabellą Klebańską – muzykiem, autorką książek i scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.

Izabella Klebańska opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Pisarka czytała fragmenty własnej książki „Siostrzyczka”, przeplatając to muzyką. Odpowiedziała na liczne pytania dotyczące nie tylko książki, ale także udzieliła informacji o etapach pracy pisarza i współpracy z wydawnictwami.

Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały pytania.

Na zakończenie pani Klebańska rozdawała autografy oraz wpisywała dedykacje do książek.

Po spotkaniu autorskim zwiedziliśmy również wystawę stacjonarną „Literatura w obiektywie – ekranizacje polskich lektur” prezentowaną w holu głównym biblioteki. Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane lektury szkolne, zdjęcia kadrów filmowych oraz wybrane eksponaty filmowe.