19 kwietnia minęła 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w te obchody.

Uczniowie wykonywali w bibliotece szkolnej lub samodzielnie w domach żółte żonkile według wzoru pobranego ze strony internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich.

W szkole wystawiono tablicę „ Łączy nas pamięć”, która poinformowała młodzież szkolną o ważnym dla Warszawy wydarzeniu historycznym, jakim było powstanie w getcie i o obchodach rocznicowych.

Przez cały tydzień na lekcjach historii uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wydarzeniami związanymi z powstaniem w getcie warszawskim oraz oglądali animację „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

Była to również okazja do zaprezentowania książek z biblioteki szkolnej poruszających temat II wojny światowej i zachęcenia młodzieży do sięgnięcia po tego typu literaturę.