6 grudnia to ważna data w szkolnym kalendarzu. Przygotowanie do  świętowania Mikołajek zaczęły się już na początku tygodnia. Szkolnymi  korytarzami przechadzali się uczniowie ze świątecznymi akcentami na ubraniach – nie brakowało czapek Mikołaja, rogów reniferów czy wesołych, świątecznych ozdób we włosach dziewcząt. “Kumulacja czerwieni” nastąpiła w Mikołajki – co dodatkowo wzmocniła akcja Samorządu Uczniowskiego “Dzień czapki Mikołaja – kto przebrany nie pytany!”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej świętowali imieniny Mikołaja w różny sposób – klasy IIIa i IIIc wybrały się do teatru, klasy Ic, IIb, IIc i IId wyszły do kina, klasa IIIb gościła Śnieżynkę na mikołajkowych warsztatach a klasa IIa przygotowała świąteczne przedstawienie.