Pierwszego kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ptaków. Podczas zajęć w bibliotece, młodzi czytelnicy poznali wiele ciekawostek na temat naszych skrzydlatych przyjaciół. Wysłuchali kilku wierszy Wandy Chotomskiej z książki pt. “Nasze ptaki” oraz poznali odgłosy ptaków. Wykonali również ciekawe prace plastyczne, najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas ożywiania kolorowanek z aplikacją Quiver.

W bibliotece przygotowano również wystawę poświęconą naszym „skrzydlatym bohaterom”. Na wystawie zostały zaprezentowane książki, albumy i atlasy ukazujące ptaki zamieszkujące na terenie Polski i na świecie.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć różne gatunki ptaków w 3D, podziwiać świat z perspektywy ptaków czy odbyć bliskie spotkanie z łysym orłem dzięki okularom VR co wzbudzało w uczniach wiele emocji i podziwu.