Drodzy rodzice!

Dnia 31 sierpnia 2023 r. o godzinie 16:30 w głównym budynku SP 149, w sali teatralnej odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych. Na spotkaniu zostaną przekazane wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły, świetlicy, pływalni. W tym dniu dla uczniów klas I odbędą się również zapisy na świetlicę i obiady.

Dyrektor szkoły, wychowawcy klas

PODRĘCZNIKI – ZAMAWIA I KUPUJE SZKOŁA

Uczniowie klasy pierwszej będą korzystać z podręczników „Ale to ciekawe” wydawnictwa MAC.  Pierwsze części podręczników dzieci otrzymają we wrześniu, kolejne części otrzymają sukcesywnie wraz z realizacją programu.

Prosimy również o zakup wyprawki dla ucznia klasy pierwszej:

• Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
  • Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki).
  • Podpisany worek na obuwie zmienne (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe). Worki dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.
  • Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe w podpisanym worku: bluzeczka biała, bawełniana z krótkim rękawem, bez nadruku, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe, białe skarpetki
  • Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
  • Strój na pływanie: podpisany czepek, kostium/kąpielówki, klapki, ręcznik, mydło
  • Zeszyty 16 – kartkowe: zeszyty w trzy linie – czerwone i niebieskie i zeszyty w kratkę
    (po 5 szt.)
  • Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki miękkie B lub HB, gumka, zamykana temperówka, kredki ołówkowe, linijka 20 cm, nożyczki z zaokrąglonymi końcami, 2 kleje w sztyfcie.

Pomoce i przybory :

• blok rysunkowy z białymi kartkami A4
  • blok techniczny z białymi kartkami A 4 i z kolorowymi kartkami A 4
  • papier kolorowy wycinankowy A 4
  • kredki ołówkowe (12 kolorów)
  • plastelina,
  • pastele olejne
  • farby plakatowe, farby akwarele, pędzle różnej grubości (2 – 3szt.), pojemnik na wodę, twarda podkładka do prac plastycznych A3
  • papierowa teczka A 4
  • patyczki do liczenia (o długości do 6 cm)
  • dwa zdjęcia legitymacyjne (opisane imię, nazwisko, adres zamieszkania)

WSZYSTKIE PRZYBORY, ZESZYTY, PODRĘCZNIKI