21 listopada uczniowie klasy 4 b poznawali tajniki policyjnej służby w Komendzie Powiatowej w Pabianicach. Funkcjonariusze policji prezentowali elementy swojej codziennej pracy i służbowe wyposażenie.

Specjaliści przeprowadzili zajęcia dotyczące zagadnień ruchu drogowego, zasad używania broni i sposobów gromadzenia informacji dotyczących sprawców przestępstw. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przekazywanymi treściami, oglądaniem (znanego tylko z filmów) wyposażenia policyjnego oraz ćwiczeniami związanymi ze zbieraniem linii papilarnych.

Najwięcej ekscytacji wzbudziły zajęcia na powietrzu związane z prezentacją umiejętności psa tropiącego oraz pokazem policyjnego motocykla i radiowozów, tym bardziej że zainteresowani uczniowie mogli wsiąść do aut oraz na motor.

Podsumowaniem był test zdobytej wiedzy, który wypadł bardzo dobrze. Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami, wszystkie dzieci otrzymały upominki. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem całej komendy. Gospodarze okazywali zwiedzającym wiele serdeczności. Wszyscy żałowali, że tak szybko minął czas i trzeba już wracać. Jesteśmy wdzięczni osobom, które umożliwiły nam udział w wycieczce, przede wszystkim pomysłodawczyni i organizatorce – pani podkomisarz Barbarze Głowińskiej – mamie Filipa z naszej klasy.