Dnia 21 marca 2024 uczniowie naszej szkoły z klas 6B, 7c i 7d wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Tego dnia odbywały się obrady, więc można było spotkać wielu parlamentarzystów. Nasi uczniowie spotkali się z Patrykiem Jaskulskim, który opowiedział , jaką drogę trzeba pokonać, by zostać posłem. Kolejnym ciekawym wydarzeniem było spotkanie z grupą Orientuj.się – młodymi ludźmi, nagrywającymi krótkie filmiki umieszczane na TikToku. Udało się nawet nagrać wspólną setkę zachęcającą do udziału w wyborach. Wrażeń dopełnił uczniom spacer po Starówce, ale największą frajdę sprawiło samodzielne robienie lizaków w Manufakturze Cukierków. To był naprawdę udany i pouczający wyjazd.
Anna Rubczewska