22 stycznia uczniowie klasy IIc wybrali się z wizytą do Ośrodka Działań Edukacyjnych ŹRÓDŁA. To już kolejna wizyta w ODE i udział w niezwykłych zajęciach “Dokarmiajmy ptaki mądrze”. Każdemu z nas zdarzyło się dokarmiać ptaki w trudnym dla nich, zimowym okresie. Ale czy robiliśmy to prawidłowo? Zajęcia miały na celu uzmysłowienie wszystkim, którzy chcą pomagać ptakom, jak to robić z głową. Podczas zabaw uczniowie dowiedzieli się jak, czym i kiedy dokarmiać ptaki aby im pomóc, a  nie zaszkodzić. Rozpoznawali również gatunki pospolitych ptaków, które można spotkac u nas zimą – wróbla, sikory bogatki, jemiołuszki i gila.Na zakończenie warsztatów z rolek po papierze, masła orzechowego /bez dodatku soli i cukru – to ważne!!!/ i ziarna przeznaczonego dla skrzydlatych przyjaciół dzieci wykonały proste karmniki – zawiesiliśmy je na krzaku przy wejściu do naszej szkoły.