09 października 2020 r. uczniowie klasy IIIa oraz IIIb wzięli udział w spotkaniu autorskim online z panią Barbarą Gawryluk  – cenioną i uwielbianą autorką książek dla dzieci.

Pani Gawryluk opowiedziała uczniom o języku szwedzkim ( jest tłumaczką znanej i uwielbianej przez dzieci serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai  M.Widmarka i H. Willis) i zwierzętach, które tak chętnie czyni bohaterami swoich książek.

Spotkanie z autorką odbyło się dzięki uprzejmości Sądeckiej Biblioteki Publicznej, która udostępniła wydarzenie na swojej stronie internetowej.

Książki, które cieszyły się w tym dniu największą popularnością wśród czytelników biblioteki szkolnej to cała seria Biura Detektywistycznego Lassego i Mai oraz książki napisane przez Barbarę Gawryluk np. „Dżok. Legenda o psiej wierności”. Zakup wszystkich książek był możliwy dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.