Klasa III a na wycieczce w Kłóbce

Dnia13 października 2021 roku uczniowie klas III a udali się na wycieczkę do Kujawsko – Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Na miejscu czekało na nich całe mnóstwo atrakcji. Dzieci były z wizytą u kowala i poznały jego pracę, a nawet własnoręcznie obsługiwały miech kowalski i młot.  Włożyły wiele pracy i zapału w obsługę urządzeń potrzebnych do tłoczenia oleju – wspólnie udało im się wyprodukować olej lniany! Razem ubijały masło w kierzance, ale najwspanialsza i najapetyczniejsza była jego degustacja! Tworzyły barwne serwetki za pomocą stempla i wałka.  I jak to uczniom przystało mieli lekcję kaligrafii w budynku dawnej szkoły. Trochę się przy tych zajęciach namęczyli, ale i nieźle wybrudzili, gdyż pisanie odbywało się stalówką i atramentem. Po ognisku i zjedzeniu pysznych kiełbasek dzieci zwiedziły  piękny dworek. Punktem kulminacyjnym wycieczki był zakup drobnych pamiątek związanych z tym miejscem. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Wszyscy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę powrócili do swoich domów.