XII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURS SZARADZIARSKIEGO ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI

Dnia 30 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się finał XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Szaradziarskiego ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI.
Patronat nad konkursem objął ŁÓDZKI KLUB SZARADZISTÓW ALFA oraz ŁÓDZKIE STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE, które  ufundowało nagrody dla zwycięzców.
W finale rywalizowały ze sobą dwuosobowe drużyny z dziewięciu szkół:
SP 1 z Tuszyna, SP im. św. Wincentego a Paulo z Pabianic, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, SP 38, SP 83, SP 109, SP 149, SP 166, SP 189.
Każda z drużyn rozwiązywała zadania, które oceniała  komisja konkursowa w składzie :
p. Mariola Arabas – Petri –  nauczycielka SP 149
p. Tadeusz Głowacki       –   prezes Łódzkiego Klubu Szaradzistów Alfa,
p. Michał Gargól          –   pięciokrotny szaradziarski  Mistrz Polski, członek Łódzkiego Klubu Szaradzistów Alfa, przedstawiciel SUPEŁKA
Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce    –     Szkoła Podstawowa nr 38
II miejsce  –     Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego a Paulo z  Pabianic
III miejsce –     Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3
IV miejsce –     Szkoła Podstawowa nr 149
Następnie po części artystycznej przygotowanej przez  p. Joannę Sieradzką wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy.
Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród!
Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji imprezy, a w szczególności: p. Joannie Sieradzkiej, p. Maciejowi Piątkiewiczowi, p. Robertowi Pasiakowi, p. Krzysztofowi Gadułce, p. Karolowi Dobrzejewskiemu.

Organizatorzy:
Marzanna Gąsieniec, Grażyna Jarmołowska, Mariola Arabas – Petri