Dziś w wielu klasach rozlegał się refren piosenki dzieciecego zespołu Śpiewające Brzdące “Wołamy głośno S.O.S!  Pomoc potrzebna Ziemi jest! Trzeba nam zieleni, czystej atmosfery, segregacji śmieci, pomogą w tym dzieci!”
Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w piątek wybrali się z misją ratowania naszej planety do pobliskiego Parku Podolskiego. Każdy uczeń uzbrojony w rękawiczki i worki  bez marudzenia zbierał śmieci pozostawione na trawnikach, rabatach i chodnikach. I niestety worki zapełniały się bardzo szybko. Dzisiejszej akcji towarzyszyła refleksja, że niestety nie dbamy o nasza planetę w należyty i wystarczający sposób. Najwyższa pora zmienić złe nawyki a zmiany trzeba zacząć od swojego najbliższego otoczenia. Pomysły na dbanie o Ziemię uczniowie klasy 2c zaprezentowali w formie rysunkowej!